Jaki prezent na Wielkanoc wybrać

Święta wielkanocne to idealny moment, aby spędzić trochę więcej czasu ze swoimi bliskimi i obdarować ich drobnym prezentem. Choć upominki na zajączka nie są aż tak popularne, to do żółtego kurczaczka czy cukrowego baranka warto dodać coś, co zostanie z obdarowanymi osobami na dłużej. Wiosenne dni na pewno umili im dobra książka, która wciągnie ich na wiele godzin i pozwoli zrelaksować się po intensywnym czasie. Jakie książki na Wielkanoc wybrać? 

Literatura piękna – idealna na ciepłe dni

Książka to dobry prezent na Wielkanoc, bo może zapewnić miłą i wartościową rozrywkę. Świetnie sprawdza się także do wspólnego czytania czy późniejszego analizowania fabuły, dlatego warto sięgnąć po takie tytuły, które potrafią wzbudzić dużo emocji. W tym celu świetnie sprawdza się literatura piękna, która często w nietypowy sposób porusza ważne problemy. Na wielkanocny upominek idealne będą na przykład takie książki jak: 

– “Empuzjon” Olga Tokarczuk
– “Gdzie śpiewają raki” Owens Delia
– “Gdzie jesteś, piękny świecie” Rooney Sally
– “Oskar i pani Róża” Schmitt Eric-Emmanuel
– “Złodziejka książek” Zusak Markus 
– “Małe kobietki. Wersja ilustrowana” Alcott May Louisa
– “Stary człowiek i morze” Hemingway Ernest
– “Stowarzyszenie umarłych poetów” Kleinbaum Nancy

Jaką książkę wybrać na Wielkanoc? 

Wielkanoc kojarzy się z czasem pełnym radości, przyrody budzącej się do życia i słońcem, dlatego książki na prezent też mogą być wesołe i podnoszące na duchu. Taka lekka literatura na pewno przypadnie wszystkim do gustu, a do tego pełna jest pięknych i wzruszających historii, które na długo zapadają w pamięć. To książki, które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom, dlatego można podarować je praktycznie każdemu. Na prezent idealnie sprawdzą się:

– “Drzewo życzeń” Applegate Katherine
– “Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka” A.A. Milne
– “Wielka Panda i Mały Smok” James Norbury
– “Mysz, która chciała być lwem” Rachel Bright, Jim Field
– “Mała Księżniczka” Karolina Lewestam