Jaki prezent na Wielkanoc wybrać dla swoich bliskich

Wielkanoc to wspaniały czas, pełen słońca i radości. Roślinność budzi się do życia, ptaki śpiewają, a temperatura staje się coraz wyższa. Te piękne dni warto jest spędzić ze swoimi bliskimi, aby właśnie z nimi cieszyć się coraz piękniejszą pogodą i samymi świętami. Choć Wielkanoc niekoniecznie kojarzy się z dawaniem prezentów, to jest to jednak idealny czas, aby podarować swoim ukochanym osobom coś drobnego, a przy okazji wyjątkowego. Czekoladowe jajo i dobra lektura to zestaw idealny na wielkanocny upominek! Po jakie książki warto sięgnąć? 

Książki, które świetnie sprawdzą się na prezent wielkanocny 

Książki to niezwykle ciekawy prezent na Wielkanoc. Mogą być dobrą rozrywką, rozbawić do łez, wzruszyć, a także być świetnym źródłem informacji o świecie. Reportaże podróżnicze to jedne z najbardziej interesujących lektur, jakie można podarować bliskim na te święta. Z ich pomocą można poznać takie rejony Ziemii, o których często nawet nie wiedziało się, że istnieją. Co więcej, w reportażach często można znaleźć rozmowy z mieszkańcami innych krajów, a nawet kontynentów i zobaczyć, jak bardzo różnić mogą się takie światy. Na prezent wielkanocny idealnie sprawdzą się takie pozycje jak: 

– “Grecja. Gorzkie pomarańcze” Dionisios Sturis
– “Blondynka na Hawajach” Beata Pawlikowska
– “Jadę sobie. Powrót do Azji” Marzena Filipczak
– “Banzai. Japonia dla dociekliwych. Świat dla Dociekliwych” Zofia Fabjanowska-Micyk
– “Rowerem po Amazonce” Piotr Chmieliński
– “Tadżykistan. Opowieści z gór” Marcin Sawicki

Jakie książki można podarować rodzinie na Wielkanoc? 

Niezmiennie trafionym prezentem jest literatura piękna, która wciąż zachwyca wszystkich czytelników. Takie klasyki, jak “Oskar i pani Róża” czy “Dżuma” pozostają w sercu na długo, dlatego warto podarować je swoim bliskim. Co więcej, literatura piękna potrafi zmienić spojrzenie na świat, pokazuje zupełnie inne perspektywy, a do tego jest napisana w sposób wyjątkowy, który potrafi przyciągnąć każdego. Inne książki z tej kategorii, które sprawdzą się jako upominek, to: 

– “Buszujący w zbożu” J.D. Salinger
– “Stary człowiek i morze” Ernest Hemingway 
– “Proces” Franz Kafka
– “Lot nad kukułczym gniazdem” Ken Kesey