Czy książka to odpowiedni prezent na Wielkanoc

Święta Wielkanocne to czas zadumy i spędzania czasu w rodzinnym gronie. Taka okazja sprzyja dawaniu sobie prezentów. Ty również pragniesz obdarować swoich bliskich, jednak brakuje Ci pomysłu na prezent na Wielkanoc? Jak zawsze w takiej sytuacji idealnie sprawdzi się książka. Należy tylko pamiętać, by dostosować ją do wieku obdarowanego czytelnika.

Książka jako prezent na wielkanoc dostępny online dla dzieci

Jako że czytanie jest bardzo rozwijające, warto zapoznawać dzieci z literaturą od najmłodszych lat. Chcąc ofiarować maluszkowi książkę jako prezent na Wielkanoc, dobrze wziąć pod uwagę to, by dotyczyła tematyki tych świąt. Na rynku dostępne są liczne książeczki z naklejkami, które dodatkowo aktywizują pociechę i zachęcają ją do czytania i obcowania z książką. Przykładem jest książeczka do kolorowania pt. “Wielkanoc z kurczakiem” autorstwa Ernesta Błędowskiego i Włodzimierza Kruszewskiego. Interesującą propozycją może się okazać pozycja zatytułowana “Gdzie jest jako wielkanocne”, którą napisali Maehle Lars oraz Henning Skyllingstadt Odd. Mali czytelnicy towarzyszą bohaterom lektury w poszukiwaniach. W przypadku nieco starszych pociech sprawdzi się książka, która przedstawi im Wielkanocne zwyczaje. Do takich pozycji należy m.in. książka pt. “Radosna Wielkanoc. Zwyczaje, ciekawostki, symbole”. Dzięki niej dzieci zapoznają się z tradycją i zrozumieją, skąd wzięły się poszczególne rytuały.

Książka jako prezent na Wielkanoc dla dorosłych

W niektórych rodzinach panuje zwyczaj obdarowywania prezentami także dorosłych. Ciekawą propozycją dla takich osób może okazać się książka zatytułowana “Wszystko o Wielkanocy. Znaczenie religijne, tradycje, zwyczaje, ciekawostki” od wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła. Jeżeli osoba, którą pragniemy obdarować, wie już wszystko o Wielkanocy i trudno ją zaskoczyć, warto podarować jej książkę kucharską. Być może znajdzie w niej inspiracje na świąteczne potrawy i uraduje nimi całą rodzinę. Godna polecenia jest pozycja pt. “Wielkanoc. Żurki, potrawy z jajek i białej kiełbasy, mięsa pieczone, babki, serniki”. Wachlarz przepisów jest imponujący.